Eerste studenten opleiding Immersive experience bij SintLucas gestart op Strijp-T

Met ingang van dit schooljaar is SintLucas gestart met de nieuwe opleiding Immersive experience. De vakschool is met deze nieuwe opleiding gestart, omdat de vraag naar uitvoerende specialisten door de opkomst van nieuwe technologieën steeds meer toeneemt. De studenten krijgen de praktijkgerichte vakken midden in het werkveld: bij Enversed Studios op Strijp-T.

Immersive experience
De opkomst van immersive technologieën (Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality en 360-graden video) zorgen voor het ontstaan van een beroepsgroep rondom ‘immersive solutions’. Dit vakgebied biedt ervaringen waarin de echte wereld en virtuele wereld worden gecombineerd. Immersive technologieën zijn cruciaal voor onder andere educatie, training en realistische interactieve simulaties, en vinden al brede toepassing in diverse (tekort)sectoren waaronder onderwijs, zorg, bouw, vastgoed en architectuur. De beroepsgroep (de uitvoerders) van immersive oplossingen bevindt zich met name in de creatieve sector waar de media-, game- en entertainmentsector onderdeel van is.

Nederland heeft specialisten nodig die deze technologie niet alleen snappen, maar die er iets mee kunnen maken dat van waarde is. Daarom stapt SintLucas als toonaangevende vakschool voor creativiteit en technologie als een van de eersten in deze ontwikkeling.

Ontwikkeld met bedrijfsleven
In een samenspel met het bedrijfsleven is deze nieuwe opleiding ontwikkeld. De vaardigheden en projecten sluiten hierdoor naadloos aan op het werkveld. Studenten leren niet alleen om te werken met een breed pakket aan interactieve technieken, maar ook hoe ze een pakkend verhaal kunnen vertellen. Daarom krijgen ze ook vakken als kleurenleer, storytelling en psychologie. Ze leren hoe ze ideeën uitwerken, en in 3D-interactieve software (bijvoorbeeld Unreal Engine en Blender) en aan de slag met ruimtesensoren (pyshical computing) om interactie in de ruimte te realiseren. Voor studenten extra fijn dat ze meteen in een leeromgeving bij Enversed Studios deze vakken aangeboden krijgen.

Tim van der Grinten, Creative Director bij Enversed Studios: “Een Immersive opleiding is belangrijk omdat we willen dat onderwijs de jonge generatie voorbereid op de toekomst, en we weten dat deze opkomende sector een grote impact gaat hebben op de manier waarop we werken, ontspannen, leren en verbinden.“

Inktvlekwerking in onderwijs
De lesstof en ervaringen die SintLucas opdoet bij de opleiding Immersive experience, wordt ook verwerkt in andere opleidingen. Hiermee blijven alle opleidingen actueel vanuit een inktvlekwerking van de opleiding Immersive experience. Dit is noodzakelijk om de uitdagingen van de snel veranderende maatschappij het hoofd te kunnen bieden. Het Expertisecentrum van SintLucas richt zich met het practoraat ‘Technologie als Partner van Creatieve Makers’ op onderzoek om kennis over het vakgebied XR te vergroten en intensieve samenwerking met het bedrijfsleven te realiseren.

Unieke nationale samenwerking OASIS
OASIS staat voor Organised Advancement of Specialists in Immersive Solutions en heeft als doel onderwijs en bedrijfsleven samen te brengen. SintLucas trekt hierin op samen met vijf toonaangevende mbo-vakscholen en tweeëntwintig Nederlandse media-, game- en entertainmentbedrijven. Deze grote nationale samenwerking, die zich richt op het opleiden van Nederlandse specialisten in immersive technology waaraan grote behoefte is, wordt gesteund door subsidie vanuit het Regionaal Investeringsfonds mbo.