Tevredenheid vmbo hoger dan landelijk gemiddelde

 
25 jun 2012
 

De vmbo-leerlingen van SintLucas geven hun school een rapportcijfer 7,1. Dit is hoger dan het landelijk gemiddelde van een 6,9. Dat blijkt uit de LAKS monitor, een tweejaarlijks onderzoek van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren, dat uitgezet werd onder 55.000 Nederlandse scholieren.

Schoolleider Willy Verleg is tevreden met het resultaat. ‘We zijn van een 6,9 naar een 7,1 gestegen. Daar ben ik blij mee. Voor onze school blijven er verbetermogelijkheden. Je krijgt via deze monitor een spiegel voorgehouden en dat is heel goed. Ik zie voor onze school de komende jaren nog volop mogelijkheden tot verbetering. Voor ons is het de tweede keer dat we deelnemen aan dit onderzoek. We hebben al veel contact met onze leerlingen via onze leerlingenraad dus we weten in grote lijnen wel wat er speelt. Met de leerlingenraad gaan we de uitslag bespreken en kritisch kijken naar de punten die verbeterd moeten worden.’

De punten waarop de vmbo’ers SintLucas hoog waarderen is het praktijkmateriaal dat in de lessen gebruikt wordt, de vakkennis van docenten en de begeleiding van basisschool naar middelbare school. Ook zijn de vmbo-leerlingen in het algemeen tevreden over de keuze voor SintLucas.

Met deze monitor wil het LAKS de mening van scholieren peilen over hun school en het onderwijs. De vragen in monitor gaan onder andere over de manier van lesgeven, tevredenheid over docenten en onderwijsfaciliteiten. Meer informatie is te vinden op http://www.laks-monitor.nl/